وبلاگ سیماران
تکنولوژی ROI و Privacy Mask در دوربین های مداربسته چیست؟

تکنولوژی ROI و Privacy Mask در دوربین های مداربسته چیست؟

Privacy Mask در دوربین های مداربسته چیست؟

امروزه با استفاده روز افزون از دوربین های مداربسته در مکان های عمومی و شخصی، توجه به حریم خصوصی افراد اهمیت به سزایی پیدا کرده است. در این راستا شرکت سیماران در تولید دوربین های مداربسته در تنظیمات منوی دوربین های خود گزینه privacy mask یا پوشش حریم خصوصی را به عنوان یک راه حل معرفی کرده است . شما با این ویژگی می توانید قسمت هایی از تصویر را که مایل به پنهان کردن آن هستید را مشخص نمایید و از دیده شدن آن قسمت ها در تصویر زنده و ضبط شده جلوگیری کنید. 

Privacy Mask

عملکرد ویژگی privacy mask چگونه است؟

با مشخص کردن قسمت هایی از تصویر به عنوان حریم شخصی این امکان فراهم می شود که کاربر سیستم امنیتی قادر به مشاهده ی آن بخش نباشد. به زبان ساده تر می توان گفت تمامی پیکسل هایی که شما به عنوان حریم شخصی مشخص نموده اید نمایش داده نمی شود و حتی با زوم کردن و جا به جا کردن تصویر, قسمت مشخص شده قابل دیدن نمی باشد. تعداد مکان هایی را که به عنوان privacy mask می توان مشخص کرد بسته به نوع دوربین متفاوت می باشد.

پوشش حریم خصوصی

ROI در دوربین های مدار بسته چیست؟

مخفف Region Of Interest به معنای "منطقه موردنظر" می باشد و یکی از ویژگی های مهم و بسیار کاربردی در زمینه ی نظارت است. این مکانیزم نرم افزاری در دوربین های تحت شبکه کمک می کند کیفیت مناطق خاصی از تصویر حفظ شود.

Region Of Interest

عملکرد ROI در دوربین های IP

دوربین مداربسته در طول روند فشرده سازی و برای کاهش Bitrate بخشی از اطلاعات تصویر را از دست می دهد. در واقع بخش های مختلفی از جزئیات تصویر ممکن است بر اثر فشرده سازی از بین برود. مکانیزم ROI این امکان را به شما می دهد که منطقه ای که برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است را مشخص نمایید تا این قسمت کمتر دچار فشرده سازی شود و کیفیت تصویر در این بخش حفظ شود. از طریق این مکانیزم می توان بدون نیاز به افزایش رزولوشن, تصویر مناسبی در مناطق حساس داشت.

Bitrate


مطالب مرتبط در این دسته بندی
دیدگاه های ثبت شده (0)
دیدگاهتان را بنویسید