وبلاگ سیماران
تکنولوژی استارلایت (Starlight) در دوربین های مداربسته

تکنولوژی استارلایت (Starlight) در دوربین های مداربسته

تکنولوژی استارلایت (Starlight) در دوربین های مداربسته

تکنولوژی استارلایت (Starlight) یک حرکت رو به جلو در دوربین های دید در شب (Night Vision) می باشد. با این حال شاید هنوز شما سردرگم باشید که دوربین های استارلایت دقیقا به چه دوربین هایی گفته می شود، دوربین های امنیتی استارلایت چگونه کار می کنند و یا چه تفاوتی بین دوربین استارلایت و دوربین های مجهز به IR دید در شب وجود دارد.

دوربین مداربسته استارلایت (Starlight) چیست ؟ 

دوربین های مداربسته استارلایت, دوربین های حفاظتی با یک سنسور مخصوص استارلایت هستند و شرایطی را مهیا می کنند که شما دید واضحی را در شرایط نوری کم داشته باشید و این بدان معنی است که می توانید در شب تصاویر با کیفیت خوب ببینید.

می دانید که چشم انسان به سختی می تواند اجسام را در شرایطی که میزان روشنایی کمتر از 20 LUX باشد ببیند اما دوربین های استارلایت با سنسورهای استثنایی می توانند تصاویر روشن تر و واضح تری را به شما ارائه دهند حتی در شرایطی که LUX نوری صفر باشد.

دوربین های استارلایت چگونه کار میکنند؟

آیا واقعا دوربین های استارلایت برای کار کردن حتما نیاز به نور کم دارند یا حتی در جایی که هیچ نوری نباشد نیز کار می کنند؟

در حقیقت آخرین تکنولوژی سنسورهای استارلایت می تواند نویزهایی که بر اثر وجود نور کم در تصویر به وجود می آید را جدا سازی نماید و یک تصویر بسیار واضح در شب را نمایش دهد.

اگر بخواهیم مقداری تخصصی تر به قضیه نگاه کنیم می توان گفت که دوربین های استارلایت از سنسورهای بزرگتر با دریچه دیافراگم بازتر بهره می گیرد و همچنین با کاهش سرعت شاتر می تواند نور بیشتری جمع آوری کند و تصاویری به نمایش بگذارد که حتی چشم انسان قادر به دیدن آن نیست.    

تصاویر رنگی دید در شب و تصاویر سیاه و سفید دید در شب سنسورهای استارلایت :

دوربین های استارلایت بهترین کیفیت تصویر را در شب برای دیدن مهیا می کنند اما نه لزوما به صورت رنگی !

بدین ترتیب برای دیدن جزئیات به صورت واضح مثلا دیدن صورت افراد یا پلاک های خودرو در شرایط سخت نوری، بیشتر دوربین های استارلایت به صورت اتوماتیک به حالت سیاه و سفید تغییر حالت می دهند که بتوانند بهترین کیفیت تصویر را ارائه دهند. البته شما می توانید در بیشتر دوربین های استارلایت، به صورت دستی تنظیمات را به گونه ای اعمال کنید که به مد سیاه و سفید تغییر حالت ندهند.   

تفاوت دوربین های IR و استارلایت در دید در شب

دید در شب دوربین های استارلایت کیفیت بسیار بالاتری نسبت به دوربین های معمولی IR از حیث واضح بودن و کیفیت تصویر دارا می باشند و زمانی که شرایط نوری به گونه ای است که IR بیشتر دوربین های معمولی روشن می شوند، دوربین های استارلایت تصاویر با کیفیت رنگی ارائه می دهند.

دلیل این برتری این است که دوربین های استارلایت می توانند حداکثر بهره وری را از نور طبیعی داشته باشند و با سنسورهای پیشرفته تصاویر بسیار با کیفیتی دهند.

در چه جاهایی می توان از دوربین استارلایت استفاده نمود؟

با توجه به بهبود تصاویر درزمینه دید در شب، در دوربین های حفاظتی استارلایت می توان از این دوربین ها در محیط ها و شرایط مختلفی مانند نظارت خانگی ، هتل ها ، پارکینگ ها و خیلی از محیط های دیگر استفاده کرد.

لیست دوربین های مجهز به تکنولوژی استارلایت شرکت سیمارن


مطالب مرتبط در این دسته بندی
دیدگاه های ثبت شده (0)
دیدگاهتان را بنویسید